Těžké je žít

29. ledna 2009 v 23:31 | Bonnie |  Ze života
Možná žijeme. Ale co si jen představit pod slovem žít? Znamená to očekávat každodení rutinu, stereotyp? Nuda a každý den dokola stále jen to samé. Vidím kolem sebe šťastné lidi a připadám si jak z jiného světa. Míjejí mě, jako by mě neviděli, žijí, smějí se, baví se, milují, nenávidí, radují se, trápí se...
Můj názor je takový, že bychom měli rozlišovat dva různé pojmy, žít a přežívat. Jelikož opravdu žít umí jen málokdo. Nežije ten, kdo se trápí, sklíčeně prochází světem, stýská si a vníma jinou realitu. Takovou, co si sám vysní. Nemůže žít ten, kdo je z jakéhokoliv důvodu nešťastný nebo zoufalý.
Prosím ty šťastlivce, kteří mohou "žít". Nelitujte nás. Nesnažte s nás pochopit. Jen nám ukažte jak žít. Jen nás naučte bojovat s těmito zápornými pocity. Naučte nás žít realitou a ne jí utíkat do svých snů a krásných představ. Naučte nás žít bez přetvářky.
Co je to za život, když si mohu jen představovat své štěstí. Žiji jen tím, co si sama vysním, žiji s představou a hezkým obrázkem, co jsem si sama vytvořila. Co je to za smysl žít? Žádný. Právě proto bych tenhle stav nazvala pouhým přežíváním. Smiřme se s tím, že nemůžeme vždy dostat to, co chceme. Ale proč přestat bojovat za své sny? Kdepak. My už dávno nebojujeme. My už si jen vytváříme idealistické představy o světě, který v reálu nemůžeme najít a proto se schováme ještě hlouběji do svých představ a pohádek naší fantazie.
Proč ne, že? Schovat se je jednoduší. Ale jak se chcete naučit žít, když je vám už dávno milejší jen přežívat? Já chtěla začít žít, ale přišla jsem na to, že už jsem tak zidealizovala svůj svět, že se do reálu vracím jen velmi s obtížemi. Nenechejte to zajít až tak daleko.
Doufám, že jednoho dne najdu tu cestu zpět. A zjistím, kde jsem svou pohodovost a své štěstí zanechala. Jen mám strach z toho, že na mě nic z toho nepočká. Kam teď tedy patřím, když nechci ani přežívat, ale neumím žít? Připadám si jako přízrak co bloudí světem jako stín.... a smrt je vždy tak blízko.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama