Úžasný březen

2. března 2009 v 16:35 | Bonnie |  Touhy
Konečně březen. Příslib jara co na nás dýchne svou lehkou jarní písničku. Trocha tepla a
začínající hřejivé paprsky zaltého slunka co se pomalu ale jistě víc a víc vkrádají do doposud tolik
pochmurných zimních dní. Ráno začnou brzy roznášet po světě veselé písničky poletujících ptáčků, kteří se k nám vrátí z teplých krajů. Slunko rozehřeje i neoblomná srdce ciniků. Snad i zpěv kosů a jiných ptáků posedávajících v sídlištích a na okrajích lesů dopomáhá k té touze chtít běžet jen tak přírodou a tancovat v té milé melodii.
Trocha květů a jejich nasládlá vůně na loukách, kam se nad ránem chodí pást stáda srn a srnců. Zvuk vody ubíhající někam korytem říčky či potoka, krásně vyhřáté kameny podél prašných cest. Slunko nad hlavou s jeho zlatou upřímností. Zanedlouho poté začne slunko hřát víc a víc a dny budou nekonečně dlouhé.

Noci budou znovu tepllé, kratší, zato živější a mírumilovnější. Hvězdy nad hlavou budou osvětlovat cestu spící noční krajinou. A nočním tulákům budou na cestu hrát cvrčci na své malé housličky. Zanedlouho po tomto přelétavém jarním klání přijde léto a s ním i písně letních táboráku kdesi u jezera či rybníka. Louky se zkryjí v hotové záplavě květin a budou nás provázet svou specifickou, nostalgicky známou vůní. Podél vod rozkvetou okaté modré pomněnky a louky se zasypou zlatem pampelišek a mezi nimi ve vyšší trávě se blýsknou trsy kopretin.
Tak moc se těším na jaro a léto. Jak moc mi chybí zpěv hravých jarních ptáků a letní výlety podél vod. Výlety pro přátele, výlety pro dva. Běh v dešti při letních bouřkách. Vrátí se jaro a vrátí mi vše, co mi zima vzala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama